Sondaż przedwyborczy – Żuk nie taki mocny jak go malują (na bilbordach)

Wyniki sondażu prezydenckiego, przeprowadzonego na zlecenie Radia Centrum:

Krzysztof Żuk 44,5%

Grzegorz Muszyński 23%

Piotr Kowalczyk 8,5%

Dorota Polz-Gruszka 5%

Marian Kowalski 3,5%

Antoni Chrzonstowski 3%

Trzeba wziąć pod uwagę, że badanie przeprowadzono na małej grupie, 500 osób. Zatem granica błędu może być duża i sięgać nawet do 5%.

Żuk nie taki mocny

Nawet gdyby w tym sondażu kandydat Żuk był maksymalnie niedoszacowany i błąd poparcia wynosił 5%, to i tak nie uda mu się wygrać wyborów już w pierwszej turze. Co przy stosunkowo słabej konkurencji jest kiepskim wynikiem.

Premia dla tych, co na bilbordach

Widać, że Ci, co wcześnie rozpoczęli kampanię i rozwiesili dziesiątki bilbordów (Żuk i Kowalczyk), zostali docenieni w tym sondażu. Czyli jednak ludzie oceniają polityków po wyglądzie na plakatach?

Słaby PIS, mizerna Lewica

Kandydat PISu zaczyna z niskiego pułapu. Cztery lata temu kandydat PISu zdobył 31,87% głosów w pierwszej turze. Czy Muszyńskiemu uda się wzlecieć wyżej? Kandydatka Lewicy jest oceniana na mniej, niż wynik Twojego Ruchu w majowych eurowyborach. A przecież powinny dojść głosy za koalicję z SLD.

Marian zadowalająco, Antoni niezbyt

Za niespodziankę uważam stosunkowo dobry wynik Mariana Kowalskiego, reprezentującego Ruch Narodowy (sondażowy wynik o 1% lepszy niż wynik RN w majowych eurowyborach). Przegonił kandydata KNP, który zamyka stawkę kandydatów z poparciem poniżej oczekiwań zwolenników Janusza Korwin-Mikke.

Nowa Prawica nie zarejestrowała listy na LSMie

logo-NPMiejska Komisja Wyborcza nie zarejestrowała listy Komitetu Wyborczego Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke w okręgu nr 2.

Komitet Nowej Prawicy przedstawił w tym okręgu listę, zawierającą pięcioro kandydatów. Po weryfikacji przez MKW okazało się, że jeden z nich nie jest zameldowany w Lublinie.

Pozostało czworo, a jak wiadomo, minimalnie na liście powinno znaleźć się pięć nazwisk. W związku z tym MKW odmówiła zarejestrowania listy w tym okręgu.

Brak zarejestrowanej listy w jednym z okręgów znacznie utrudni dostanie się do rady miasta kandydatom KNP. Z drugiej strony, ciekawe kto przejmie ich wyborców w tym okręgu?

Okręg 5 – 52 kandydatów na 5 mandatów

OKRĘG NR V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary)

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 Adam Andrzej Skowroński

2 Sandra Ewelina Głogowska

3 Dominik Mikołaj Klej

4 Wioleta Magdalena Olszak

5 Tomasz Rosiecki

6 Adam Ziemowit Stańczak

7 Paulina Joanna Kapica

KWW Lubelska Lewica Razem

1 Adam Bogdan Osiński

2 Przemysław Tomasz Kowalczyk

3 Jan Błażukiewicz

4 Olga Katarzyna Gilewicz

5 Leszek Janusz Biskup

6 Grażyna Irena Rojek

7 Mirosław Orłowski

8 Monika Justyna Szalast

9 Justyna Dąbrowska

10 Józef Nowomiński

KWW Ruch Narodowy

1 Bartłomiej Grzegorczyk

2 Katarzyna Elżbieta Robaczewska

3 Piotr Ryszard Mazur

4 Agnieszka Beata Żmuda

5 Krystian Paweł Skubisz

KW Platforma Obywatelska RP

1 Marta Anna Wcisło

2 Bartosz Margul

3 Anna Małgorzata Ligienza

4 Tomasz Adam Małecki

5 Grzegorz Jarosław Adamczyk

6 Jerzy Piłat

7 Brygida Monika Boruch

8 Stanisław Antoni Miciuk

9 Wiesław Józef Bomba

10 Iwona Maria Nabożna

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 Eugeniusz Bielak

2 Małgorzata Teresa Suchanowska

3 Tomasz Ryszard Sonntag

4 Paweł Józef Babula

5 Barbara Anna Grzegorczyk

6 Stanisław Koprianiuk

7 Bogusława Harden

8 Magdalena Anna Malec

9 Piotr Józef Skrzypczak

10 Grzegorz Mierzwa

KWW WSPÓLNY LUBLIN

1 Piotr Zbigniew Kowalczyk

2 Krzysztof Jacek Siczek

3 Magdalena Kamińska

4 Dorota Maria Kuryło

5 Anna Teresa Szwedo

6 Alicja Zofia Poniatowska

7 Elżbieta Kopciewicz

8 Waldemar Jan Kozioł

9 Ewa Teresa Momot

10 Marek Malendowski

Okręg 4 – 68 kandydatów na 6 mandatów

OKRĘG NR IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek)

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 Aldona Celina Popek

2 Szymon Pasieczny

3 Andrzej Stefan Filipowicz

4 Piotr Krzysztof Piwowarski

5 Paweł Dziubiński

6 Krzysztof Karol Nowak

7 Przemysław Paweł Koszewski

8 Monika Katarzyna Kempisty

9 Paweł Siewniak

10 Anna Katarzyna Sieńczyk

11 Emilia Antoniewska

12 Joanna Żaneta Sierakowska

KWW Lubelska Lewica Razem

1 Monika Wac

2 Sławomir Tadeusz Nadłonek

3 Agnieszka Czesława Kalisz-Zalewska

4 Przemysław Fryderyk Bobrowicz

5 Danuta Przybylska

6 Tadeusz Eugeniusz Gajos

7 Marek Stanisław Palak

8 Jerzy Stefan Mieńko

9 Janusz Ludwik Karpiński

10 Krzysztof Józef Zielonka

11 Małgorzata Klimek

12 Beata Małgorzata Kwasek-Kędraś

KWW Ruch Narodowy

1 Wojciech Rowiński

2 Barbara Janina Ajzak

3 Stefan Andrzej Osiński

4 Mateusz Jan Chrzonstowski

5 Agata Antonina Kowalska

6 Tomasz Brodziak

7 Arleta Katarzyna Strug

8 Krzysztof Paweł Kruk

KW Platforma Obywatelska RP

1 Wojciech Andrzej Krakowski

2 Michał Mateusz Krawczyk

3 Ewa Stadnik

4 Małgorzata Oktawia Pietrzela

5 Izabela Anna Puchacz

6 Krzysztof Tadeusz Woch

7 Roman Józef Tomczyk

8 Paweł Ryszard Mamiński

9 Beata Ewa Jasińska

10 Jerzy Kiszczak

11 Emilia Agata Kalicka

12 Jacek Warda

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 Sylwester Karol Tułajew

2 Ryszard Leszek Prus

3 Stanisław Józef Brzozowski

4 Bożena Gozdalska-Macuba

5 Anna Jaśkowska

6 Heronim Walenty Szypulski

7 Mariusz Eugeniusz Gilowski

8 Agata Grula

9 Angelika Anna Nizioł

10 Sebastian Tadeusz Kwiecień

11 Elżbieta Halina Boczkowska

12 Filip Aleksander Trubalski

KWW WSPÓLNY LUBLIN

1 Mariusz Janusz Banach

2 Jadwiga Mach

3 Grzegorz Stanisław Siemiński

4 Andrzej Marcin Demczuk

5 Sławomir Depta

6 Anna Król

7 Krystyna Barbara Walicka

8 Marcin Karol Bubicz

9 Joanna Katarzyna Jarosz-Czapnik

10 Jakub Stanisław Paruch

11 Marcin Wiesław Skrzypek

12 Krystyna Kalksztejn

Okręg 3 – 52 kandydatów na 5 mandatów

OKRĘG NR III (Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy)

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 Jan Jacek Szymona

2 Piotr Bartyzel

3 Magdalena Ziółkowska

4 Andrzej Antoni Kozłowski

5 Izabela Klaudia Skalska

6 Maciej Marek Pik

7 Waldemar Antoni Rydzewski

8 Izabela Niedziałek

KWW Lubelska Lewica Razem

1 Kamil Aleksander Zinczuk

2 Hanna Helena Kołodziejczyk

3 Grzegorz Jerzy Nowicki

4 Anna Maria Łabarewicz

5 Wiesław Piotr Wnuk

6 Sylwia Anna Wieczorek

7 Franciszek Marek Piątkowski

8 Krystyna Górka

9 Rafał Tadeusz Misztal

10 Paweł Krzysztof Wajrak

KWW Ruch Narodowy

1 Paweł Tomasz Żmuda

2 Jarosław Konrad Konowałek

3 Bożenna Zofia Marciniak

4 Paweł Michał Smaga

5 Aleksandra Procajło-Maj

KW Platforma Obywatelska RP

1 Jarosław Andrzej Pakuła

2 Jan Madejek

3 Jolanta Elżbieta Jańczak

4 Ryszard Czerwieniec

5 Anna Marta Ryfka

6 Henryk Łucjan

7 Marzena Wioletta Doroszuk-Maj

8 Małgorzata Teresa Dunecka

9 Katarzyna Małgorzata Gapińska

10 Arkadiusz Szczepański

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 Dariusz Andrzej Jezior

2 Zbigniew Ryszard Ławniczak

3 Monika Maria Białkowska

4 Michał Piotr Widomski

5 Krystyna Stanisława Fajfer

6 Iwona Monika Mańko

7 Waldemar Tadeusz Czarnecki

8 Dorota Anna Olech

9 Konrad Piotr Hamulewicz

KWW WSPÓLNY LUBLIN

1 Marek Wacław Jakubowski

2 Monika Kwiatkowska

3 Zbigniew Stanisław Gontarz

4 Iwona Bogusława Szczęśniak

5 Radosław Grzegorz Hałas

6 Aleksander Władysław Wiącek

7 Małgorzata Beata Wrona

8 Aleksandra Kuczyńska-Zonik

9 Marcin Andrzej Bartnik

10 Zbysław Wojciech Tomczyk

Okręg 2 – 49 kandydatów na 5 mandatów

OKRĘG NR II (Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią)

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 Janusz Ryszard Czuryszkiewicz

2 ?

3 Julia Małgorzata Gęborys

4 Jan Jakub Drela

5 Kinga Szymona

KWW Lubelska Lewica Razem

1 Jan Gąbka

2 Leszek Czesław Wroński

3 Iwona Anna Świder

4 Grzegorz Lubaś

5 Anna Katarzyna Życzyńska

6 Marcin Łukasz Grabek

7 Małgorzata Maria Iwanicka

8 Artur Andrzej Janczuk

9 Bożena Stefania Branecka

KWW Ruch Narodowy

1 Karol Podstawka

2 Renata Iwona Wiśniewska

3 Jakub Jacek Pięciński

4 Agnieszka Zofia Krzyżanowska

5 Rafał Paweł Prost

KW Platforma Obywatelska RP

1 Mateusz Adam Zaczyński

2 Monika Orzechowska

3 Wojciech Mariusz Sobiesiak

4 Józef Tomasz Kaźmierczak

5 Jacek Krzysztof Bednarczyk

6 Małgorzata Rola

7 Małgorzata Beata Matfiejczuk

8 Dariusz Piotr Boruch

9 Sandra Butrym

10 Grzegorz Adam Wierzchowski

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 Zdzisław Drozd

2 Sławomir Wacław Janicki

3 Marek Wójtowicz

4 Maria Franciszka Dudziak

5 Jacek Piotrowski

6 Zofia Cecylia Polska

7 Magdalena Kędzierska

8 Wiktor Mamczur

9 Teresa Barbara Wicha

10 Piotr Paweł Breś

KWW WSPÓLNY LUBLIN

1 Piotr Więckowski

2 Daniel Iwanek

3 Zofia Bielecka

4 Łukasz Wojciech Bilik

5 Kamila Florek

6 Jolanta Agnieszka Mazur

7 Anna Raczkiewicz

8 Beata Brygida Kalinowska

9 Jolanta Zofia Kęsicka

10 Wojciech Jerzy Swatowski

Okręg 1 – 54 kandydatów na 5 mandatów

OKRĘG NR I (Bronowice, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa)

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 Mirosław Karol Kempisty

2 Jacek Grabowski

3 Marcin Piotr Żytomski

4 Martyna Drączkowska-Sobstyl

5 Jacek Adam Szkuć

6 Marcin Piotr Szymajda

7 Dagna Julia Bagińska

8 Sylwia Szymczyk

9 Elżbieta Ewa Kozłowska

KWW Lubelska Lewica Razem

1 Stanisław Henryk Kieroński

2 Ewa Maria Kiernicka

3 Małgorzata Irena Wołoszczuk

4 Mariusz Witold Iwanicki

5 Małgorzata Katarzyna Kamińska-Biskup

6 Leszek Andrzej Mikrut

7 Marcin Michał Przech

8 Jacek Bandzarewicz

9 Monika Smyk

10 Halina Maria Jarosz

KWW Ruch Narodowy

1 Rafał Dobrowolski

2 Grzegorz Waldemar Szwed

3 Magdalena Chojnacka

4 Małgorzata Katarzyna Januszek-Sulczyńska

5 Konrad Przemysław Wiśniewski

KW Platforma Obywatelska RP

1 Piotr Leon Dreher

2 Urszula Teresa Syroka

3 Marta Józefa Kurowska

4 Zbigniew Wiktor Jurkowski

5 Justyna Monika Marciniak

6 Rafał Robert Łobejko

7 Ludomir Kwietniewski

8 Mieczysław Stefan Szafrański

9 Łukasz Piotr Januś

10 Joanna Ewa Piskorz

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 Mieczysław Stanisław Ryba

2 Helena Pietraszkiewicz

3 Piotr Adam Zegadło

4 Marcin Paweł Jakóbczyk

5 Ryszard Witold Milewski

6 Tomasz Stefan Dyzma

7 Joanna Iwonna Kowalska

8 Hanna Urszula Wilczek

9 Bożena Kościańczuk

10 Andrzej Zenon Szyszko

KWW WSPÓLNY LUBLIN

1 Zbigniew Piotr Targoński

2 Marcin Andrzej Nowak

3 Marcin Maciej Pogorzałek

4 Anna Elżbieta Pałys

5 Ewa Joanna Wilczek

6 Andrzej Jaksim

7 Dorota Misztal-Poleszczuk

8 Zuzanna Maria Pawlak

9 Maria Anna Ryss

10 Daniel Damian Brzyski

Okręg 6 – 58 kandydatów na 5 mandatów

Wybory do Rady Miasta Lublin

OKRĘG NR VI (Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce)

KWW SOLOWSKIEGO

1 Mateusz Janusz Solowski

2 Janina Solowska

3 Małgorzata Agnieszka Solowska

4 Paweł Jarmuł

5 Magdalena Katarzyna Bukowska

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 Paulina Żaklina Grochowska

2 Michał Paweł Rozpendowski

3 Elżbieta Maria Wolińska

4 Paulina Magdalena Smolak

5 Klaudia Kinga Wnuk

6 Karolina Turska-Wójcik

7 Jan Cieszko

8 Jakub Krzysztof Knap

KWW Lubelska Lewica Razem

1 Paweł Łukasz Bielski

2 Lidia Agnieszka Kasprzak-Chachaj

3 Jeremi Krzysztof Karwowski

4 Elżbieta Teresa Zdybel

5 Mieczysław Trześniewski

6 Natalia Dorota Dudek

7 Piotr Kołodziejczyk

8 Michał Kamil Spyra

9 Barbara Urszula Kozłowska

10 Katarzyna Edyta Zabratańska

KWW Ruch Narodowy

1 Przemysław Marek Leniak

2 Tadeusz Kania

3 Maja Marta Ludwicka

4 Tomasz Wiktor Kozyra

5 Maria Anna Rowińska

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 Tomasz Zbigniew Pitucha

2 Radosław Wojciech Skrzetuski

3 Bożena Zybura

4 Piotr Zbigniew Gawryszczak

5 Mariusz Michał Bańka

6 Piotr Michał Popiel

7 Krystyna Celina Dados

8 Agnieszka Sawicka

9 Urszula Elżbieta Kowalczyk

10 Mariusz Włodzimierz Kasprzak

KW Platforma Obywatelska RP

1 Leszek Kazimierz Daniewski

2 Marcin Jan Krupiński

3 Beata Elżbieta Stepaniuk-Kuśmierzak

4 Aneta Katarzyna Wolińska

5 Mirosław Tadeusz Parzymies

6 Sabina Agnieszka Włodek

7 Wojciech Kret

8 Bożena Kulesza

9 Piotr Grzegorz Wójcik

10 Jerzy Roman Wojciechowski

KWW WSPÓLNY LUBLIN

1 Elżbieta Jolanta Dados

2 Andrzej Bieńko

3 Marek Adam Szadkowski (przew. zarządu dzielnicy Kośminek)

4 Tomasz Aftyka (przew. rady dzielnicy Kośminek, pracownik ZNK)

5 Aureliusz Sobiesław Górka

6 Renata Klementyna Grendysz(lekarz)

7 Katarzyna Stefania Lenart

8 Izolda Maria Wołoszyńska

9 Grzegorz Henryk Rosły

10 Tomasz Barczyk

Jedynki Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego do Rady Miasta

KNP

1 – Mirosław Kempisty

2 – Janusz Czuryszkiewicz

3 – Jan Szymona

4 – Aldona Popek

5- Adam Skowroński

6- Konrad Lisowski

RN

1 – Rafał Dobrowolski

2 – Karol Podstawka

3 – Paweł Żmuda

4 – Wojciech Rowiński

5 – Bartłomiej Grzegorczyk

6 – Przemysław Leniak

Liderzy list PiS do Rady Miasta

304px-PiS_logo.svgInformacja potwierdzona – jedynki na listach PiS wg okręgu:

1 – Mieczysław Ryba, na dwójce Helena Pietraszkiewicz

2 – Zdzisław Drozd, na dwójce Marek Wójtowicz

3 – Dariusz Jezior, na dwójce Zbigniew Ławniczak

4 – Sylwester Tułajew

5 – Eugeniusz Bielak

6 – Tomasz Pitucha

 

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.